mustafa der ki...

`pişmanlık´ etiketine sahip yazılar

Ekskavatör seyreden çocuk

06 Mayıs 2011 / Mustafa Dokumacı

Hayat

Fatih’in dar ve kalabalık sokaklarında bir çocuktum seksenlerin sonunda. Hidrolik delicilerle orası burası sürekli kazılırdı sokaklarımızın ve ben çukurları atlayıp adalara basarak ilkokulun ilk sınıflarına giderdim. Kamyonetin yedeğinde çekilebilen tekerlekli bir kompresör, mazotu çıktığı kadar bağırır, gümbürdedikçe ürettiği basınçlı hava, kalın bir hortumdan T şekilli el tipi deliciye gelirdi. Asfalta yeni bir delik açmak için, kolları kas yapmış ve erken yaşlanmış bir doğulu, taşlı yolda giden bisikletin gidonu gibi zıp zıp zıplayan canavarı zapt etmeye çalışırdı.

Devamı... (0 yorum)

Valiz dolap otobüs

24 Nisan 2011 / Mustafa Dokumacı

Hayat

İlk kez evden ve aileden uzak bir yerde kalmak üzere on beş günlüğüne bir yaz kampına gittiğimde, on bir – on iki yaşlarındaydım. Aslında pek gitmek istemiyordum, yok gerçi biraz istiyordum, gideceğiz diye sevinen şen şakrak arkadaşların arasındayken, gündüzken filan, ama geceleri istemiyordum orası kesin.

Kalacağımız yerde bir dolabım olacağını biliyordum. On beş gün beni idare edecek bir valiz hazırlıyordu annem. Bense daha gitmeden, o eşyalarla nasıl başedeceğimin derdine düşmüştüm. On beş gün için dolaba yerleşmek, bir düzen kurmak, sonra dönüşte tekrar valizi yerleştirmek gözümde büyüyordu. Annemin valizi yerleştirme ve sığdırma çabalarını seyrederken, aynı şeyle dönüşte yalnız başıma uğraşmak zorunda kalacağımı düşünüyordum ve kendimi o durumda hayal etmek beni yoruyordu. Bunun başlıca sebebi elbette işin zorluğu değil, başkasının yapmasına alışık olduğum bir işi kendim yapmak zorunda kalmanın getirdiği bir hayat standardı kaybı, alışkanlık bozulmasıydı.

Devamı... (1 yorum)

Etiketler: hayat, pişmanlık

  • 2 adet yazı bulundu. Toplam 1 sayfa.
  • 1

Arama

Giriş Yapın

Yeni Üye Kayıt | Şifremi Unuttum

ufukta gezinir durur gözlerim
mazide yaşarım dünü özlerim
sansüre takılmış bütün sözlerim
yarın da söylerim hiç değiştirmem

Twitter
Facebook
Linkedin

Kategoriler