mustafa der ki...

`cuma´ etiketine sahip yazılar

Yedibin hikayeden biri

09 Mayıs 2014 / Mustafa Dokumacı

Hayat

Büyücü Ceffar kara yüzlü çirkin bir adamdı, o yüzden de kötüydü. Sadece çirkin değildi tabii, senaryonun adaleti gereği ayrıca prenseste gözü vardı. Daha 11 günlük evli, çiçeği burnunda prensesin biricik prensini dilenciye çeviriyor ve şekil değiştirip onun yerine geçiyordu. 8 bit Acem müziği eşliğinde camı kırıp sarayın terasına atlayan prensi, bin bir beladan tek parça kurtarıp Pers sultanı yapmak da bize düşüyordu. Üstüne atladığımız at heykeli canlanıyor, uçan halılar bizi zindanlardan kaçırıyordu. Kuzenimin bilgisayarında oynadığımız Prince of Persia 2, birincisinin pabucunu dama atan grafikleri ve ses efektleriyle bizi mest ederken, ortaokula yeni başlamış bir imamhatip öğrencisiydim.

Devamı... (0 yorum)

Uslandırılamayan çocuklar

16 Mayıs 2011 / Mustafa Dokumacı

Hayat

Üzerinde isimler, rütbeler yazan bir sürü kapı vardı. En gösterişlisindeyse, kırmızı levha üzerine tamamı büyük sarı metal harflerle, yalnızca KOMUTAN yazıyordu. Biz er ve ercikler için orada komutmayan yoktu aslında, ama konuşurken bile yalnızca “komutan” diye bahsedilen bu orta yaşlı adam, sanırım en komutanlarıydı, “the komutan” yani.

İçinden gelmeyerek söylediğin marşları, içinden gelmeyerek söylediğin için suçlanabileceğin bir yerde, kimliğim ve kişiliğim hiçe sayılırken ve buna rağmen çakmak çakmak gözlerle ufka bakmam (ne demekse) beklenirken benden, buydu için için düşündüğüm. Burada ismi konulan ve somutlaştırılan, ama ismi konulmadığı yerlerde de en az bu kadar etkili olan “the komutan” lar dünyasında yaşıyordum aslında. Sönmüş gibi görünen ama için için yanan, hep de yanmış olan bir közdüm buzdolabında.

Devamı... (0 yorum)

  • 2 adet yazı bulundu. Toplam 1 sayfa.
  • 1

Arama

Giriş Yapın

Yeni Üye Kayıt | Şifremi Unuttum

ufukta gezinir durur gözlerim
mazide yaşarım dünü özlerim
sansüre takılmış bütün sözlerim
yarın da söylerim hiç değiştirmem

Twitter
Facebook
Linkedin

Kategoriler